JutaVit lándzsás útifű szirup 300 ml
JutaVit lándzsás útifű szirup 300 ml
1 980 Ft

JutaVit lándzsás útifű szirup 300 ml

Akciós ára: 1980 Ft! A Jutavit megújult lándzsás útifű szirupja segítheti a torok és mellkas egészségének fenntartását, jótékony hatása van a légutakra. A Juvita Lándzsás útifű szirup lándzsás útifű kivonatot és C-vitamint, valamint szegfűszeg, fahéj, kardamom hatóanyagait tartalmazó alkoholmentes

1 980 Ft
Beschreibung

JutaVit lándzsás útifű szirup 300 ml - Akciós ára: 1980 Ft

Ez a 100 %-ban magyar lándzsás útifű szirup lényegesen olcsóbb, mint a hazánkban kapható külföldi gyártású lándzsás útifű szirupok.

 

A lándzsás útifű segíti a torok és mellkas egészségének fenntartását, jótékony hatása van a légutakra. A C-vitamin hozzájárul az immunrendszer megfelelő működéséhez.

 

Jutavit lándzsás útifű szirup, lándzsás útifű kivonatot és C-vitamint tartalmaz. Alkoholt nem tartalmaz.

JutaVit Lándzsás Útifű Szirup

Alkoholt nem tartalmaz!

Tartósítószert nem tartalmaz!

Új, kellemesebb íz!

Vegetáriánusok és vegánok részére is!

Lándzsás útifű kivonatot, csipkebogyó kivonatot és C-vitamint tartalmazó folyékony étrend-kiegészítő készítmény borsmenta illóolajjal.

A Lándzsás útifű kivonat nyugtathatja a torkot, a garatot és a hangszálakat, valamint támogathatja az immunrendszer normál működését. A C-vitamin hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez.

 

Nettó térfogat: 150ml; 300 ml

Adagolás: Felnőtteknek: 3x 15 ml
Gyermekeknek: 3x 5 ml

Öszetevők: glükóz-fruktóz szirup, víz, nedvesítőszer (glicerin), lándzsás útifű levél kivonat, maltodextrin (kukorica), L-aszkorbinsav, csipkebogyó kivonat, emulgeálószer (poliszor[1]bát), borsmenta illóolaj).

Tárolás: Szobahőmérsékleten, közvetlen napfénytől védve, lezárt dobozában. Felbontás után hűtőszekrényben tárolva 2 hónapig fogyasztható.

OGYEI notifikációs szám: 25292/2020

Figyelem!

Kisgyermekek elől elzárva tárolandó! Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot! Az étrend-kiegészítő fogyasztása három éves kor alatt nem javasolt! Cukorbetegeknek, várandós és szoptatós kismamáknak, valamint pajzsmirigy elégtelenségben szenvedőknek a készítmény fogyasztása nem ajánlott! Kérjük a termék külső papír dobozát őrizze meg, mer t egyes fontos információk csak azon találhatók!

Aktív összetevők Napi adag Gyermekeknek 3x5ml Napi adag Felnőtteknek 3x15ml
C-vitamin 40 mg (NRV*=50%) 120 mg (NRV*=150%)
Lándzsás útifű levél (Plantaginis lanceolatae folium)
kivonat (5:1 kivonat arány)
300 mg (megfelel 1500 mg lándzsás útifű levélnek)

 

(NRV*= -%**)

900 mg (megfelel 4500 mg lándzsás útifű levélnek)

 

(NRV*= -%**)

Csipkebogyó (Cynosbati pseudofructus)
(4:1 kivonat arány)
35 mg (megfelel 140 mg csipkebogyónak)

 

(NRV*= -%**)

105 mg (megfelel 420 mg csipkebogyónak)

 

(NRV*= -%**)

Borsmenta illóolaj (Menthae piperitae aetheroleum) 2,333 mg (NRV*= -%**) 7 mg (NRV*= -%**)

NRV*= Napi javasolt beviteli érték felnőttek számára %-ban.

**Nem áll rendelkezésre napi javasolt beviteli érték.

 




A lándzsás útifű, mint gyógynövény

(Nem a leírás része!)

A lándzsás útifű nagyjából 40 cm-esre nő, évelő, lágyszárú gyógynövény, melynek a levelét addig gyűjtik, amíg be nem indul a virágzás. A lándzsás útifű nevét hallva mindenkinek a növény gyógyhatásai jutnak eszébe, nem véletlenül. A lándzsás útifű legfőbb hatóanyaga az aukubin glikozid, de emellett C-vitamint, káliumot, és cinket is tartalmaz, és legfontosabb tulajdonásgai közé tartozik baktériumölő, és gyulladáscsökkentő hatása.

A lándzsás útifű továbbá ismert jótékony hatásairól, amelyek légúti megbetegedések esetén csillapítják a köhögést - mivel bevonja a torok nyálkahártyáját enyhíti a gyulladást -, és elősegítik a köpetképződést. Mivel hatóanyagai ártalmatlanok, ezért a gyermekgyógyászatban is szívesen felhasználják, sok esetben különböző készítmények formájában, sok esetben pedig tea formájában.

Népies nevei: kígyófű, kígyónyelvűfű, lúdnyelvűfű, hálófű, gyíkfű, útilapu.

Jellemzői

20–40 cm magas lágy szárú, évelő növény. Főgyökeres gyöktörzs jellemzi, rövid, barázdált, rostos szártagú hajtásain csak lándzsa alakú, 3-5 hosszanti, ívesen futó erezetű, ép szélű tőlevelek vannak. Az apró, 1–3 cm hosszú, kb. 4 mm széles, fehéres virágok tömött hengeres vagy gömbös füzérben állnak, sorrendben alulról felfelé nyílnak ki. A sárgásfehér porzók hosszabbak a négytagú, barnás szegélyű pártánál, így feltűnően kiállnak a virágzat szintjétől. Szélbeporzású, pollenjének 8-14 pórusát annulus veszi körül. Májustól októberig virágzik. Virágpora közepes mértékben allergizál, jelentősége kicsi, pedig a pollenszemek száma portokonként 7700 is lehet. Hosszúkás toktermésében rekeszekben ülő, csónak formájú magok találhatók. Kép: ugye milyen ismerős..

Gyűjtése

Levelét a virágzás kezdetéig gyűjtjük, és 30-50 °C-on gyorsan szárítjuk. Magját száraz időben, augusztustól októberig szedjük.

Gyógyhatása

A növényt gyógynövényként használják. Fő hatóanyaga az aukubin glikozid, de tartalmaz még polifenolokat, nyálka-poliszacharidokat, C-vitamint, cserzőanyagot, kovasavat, káliumot, cinket.

Közeli rokona a nagy útifűnek (Plantago major), valamint a réti útifűnek (Plantago media). A gyógyszeripar és a népgyógyászat mindhárom faj leveleit felhasználja.

A lándzsás útifű jó baktériumölő, gyulladáscsökkentő, és sebgyógyító, ezért összezúzott levele hasznos gyógyír lehet rovarcsípések, kisebb égési sérülések esetén. A légutak gyulladásos megbetegedéseiben, köhögés csillapítására, köptetőként használják baktériumölő, gyulladáscsökkentő hatása miatt. Oldja a letapadt nyákot, elősegíti a köpetképződést. A torok nyálkahártyáját bevonva enyhíti annak gyulladását, szünteti a köhögési ingert. Ártalmatlansága miatt a gyermekgyógyászatban is szívesen alkalmazzák. A mag csekély mértékű duzzadóképessége miatt néha hashajtó szerként is használatos.

Külsőleg a népgyógyászat bőrsérülésekre, vágott és gennyes sebekre, nehezen gyógyuló fekélyekre és vérzéscsillapításra használta. Az útifű friss levelét nehezen gyógyuló sebekre szokás tenni: fertőtleníti, összehúzza, bezárja a sebet, elősegíti a véralvadást.

Felhasználása

Lándzsás útifű tea: Csészénként 1 púpozott kanálnyi útifüvet leforrázunk, fél perc múlva leszűrjük. A naponta frissen elkészített teából 2 csészényit kortyolgatunk el. Vese- vagy epekőképződés esetén a teához napi 8 g magot kell a teával együtt bevenni.

Útifű tea: Forrázzunk le 2-3 dl forró vízzel 2 teáskanálnyi szárított lándzsás útifüvet, hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le. Kívánság szerint mézzel édesíthető. Naponta 2-3 csésze teát fogyasszunk. Teája nyálkaoldó és köhögéscsillapító, légúti megbetegedések esetén használják.

Friss levélpép: fog-, fej-, fülfájás esetén, nyílt sebek, csípések, kígyómarás kezelésére használják.

Szirup: Forrázunk le 3 dl vízzel 1 maréknyi friss vagy szárított útifűlevelet, és hagyjuk kihűlni, majd szűrjük le. A főzetet újfent forraljuk fel, majd kis lángon sűrítsük be, és keverjünk hozzá 150-200 g mézet. Főleg a gyermekek használják, naponta 1-2 evőkanálnyi fogyasztása ajánlott.

Borogatásra és gargarizálásra: Csészénként 2 tk. szárított lándzsás útifüvet leöntünk hideg vízzel, gyakori kevergetés mellett 1 órán át állni hagyjuk. Alkalmazható a száj és toroknyálkahártya, illetve a bőr gyulladásainak kezelésére.

Ellenjavallat: Várandósság és szoptatás ideje alatt belsőleg történő alkalmazása, nagy mennyiségben való fogyasztása nem ajánlott!

Lándzsás útifű szirup árak az arukereso.hu portálon.
JutaVit lándzsás útifű szirup 300 ml - Akciós ára: 1980 Ft
 

Daten
Artikel-Nr.:
jv-91931
Bewertungen
Sei der erste der eine Bewertung schreibt!