Jutavit Echinacea (Bíbor kasvirág) cseppek 50 ml
Jutavit Echinacea (Bíbor kasvirág) cseppek 50 ml
1 250 Ft

Jutavit Echinacea (Bíbor kasvirág) cseppek 50 ml

Ára: 1250 Ft. Juvita Echinacea cseppek. Alkoholt nem tartalmaz. Az immunrendszer aktivitásáért. Echinace purpurea kivonatot és C-vitamint tartalmazó étrend-kiegészítő citrom illóolaj.

1 250 Ft
Details

Jutavit Echinacea (Bíbor kasvirág) cseppek 50 ml Ár: 1250 Ft
Bíbor kasvirág (Echinacea purpurea) 

A bíbor kasvirág (Echinacea purpurea) hozzájárul az immunrendszer/szervezet védekező rendszerének megfelelő működéséhez és aktivitásához. 

Echinacea p. 1161 mg/3x20 csepp; 3870 mg/10x20 csepp
Polifenol 6,0 mg/3x20 csepp; 20 mg/10x20 csepp
C-vitamin 4,5 mg/3x20 csepp; 15 mg/10x20 csepp

Összetevők: 
Természetes növényi kivonat: [víz, nedvesítőszer (glicerin), bíbor kasvirág gyöktörzs (echinacea purpurea rhizoma)], aszkorbinsav, tartósítószer (kálium-karbonát), citrom illóolaj (limonis aetheroleum)

Figyelmeztetés:
- az esetleges üledék kiválása minőséget nem befolyásolja! 
- az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! 
- az étrned-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet, és az egészséges életmódot
- kisgyermekek elől elzárva tárolandó
- a termék fogyasztása 12 éves kor alatt nem javasolt
- keresztes virágúakra érzékenyek, autoimmun betegségben szenvedőknek és immundepresszánsokat szedőknek a készítmény fogyasztása nem ajánlott! 

Folyamatosan legfeljebb 8 hétig fogyasztható. 

Adagolás: 
Használat előtt felrázandó! Szokásos adagja napi 3x20csepp
Fokozott adagja akár napi 10x20csepp 1-2dl folyadékban feloldva. 
20csepp = 1g. 

Tárolás: 
Hűvös helyen saját üvegében, felbontás után hűtőszekrényben tárolandó!

100g termék tartalmaz 38,7g friss növénynek megfelelő kivonatot. 

OÉTI által notifikált termék. 

Gyártja és forgalmazza: 
JuvaPharma Kft. 
2215 Káva, Bényei út 9.




 A Bíbor kasvirág jótékony hatásai a magyar népi gyógyászatban  (Nem a leírás része!!)


Forrásunk: házipatika.com


Sünvirág/Bíbor kasvirág/Echinacea


A növény népies elnevezései: bíbor kasvirág, kúpvirág, bíbor kúpvirág.

Élőhelye eredetileg Észak-Amerika középső része, kontinensünkön a száraz nyílt erdők, füves puszták.
A kasvirág nyáron virágzó, gyöktörzses, évelő növény. Neve a görög echinos (sündisznó) szóból származik. Elnevezése kettős találat, mert a virág közepe egy összegömbölyödött sündisznóra hasonlít, másrészt utal arra is, hogy a virág, úgy, mint a sündisznó tüskéi, védelmet nyújt, mert segítségével szervezetünk ellenálló képességét jelentősen növelhetjük.

A fennsíki indiánok használták a gyökeréből készült pépes, meleg borogatást a sebesülések összes fajtájára, a rovarharapásokra és fullánkos csípésekre, valamint kígyómarásra.

Az amerikai telepesek is megismerkedtek a kasvirág gyógyhatásaival és mint biztos szert alkalmazták csörgőkígyó marása, vérmérgezés és egyéb betegségek ellen.

Az akkori gyógyítók olyannyira hittek abban, hogy hatásos a kígyómarással szemben, hogy a kutatók később emiatt fogtak hozzá a laboratóriumi elemzéséhez az 1900-as években. Az akkori vizsgálatok kimutatták, hogy a kígyómarásra ugyan nem jó, viszont hatásos szer a méhcsípés, a krónikus orrvértolulás, a lábszárfekély és a csecsemőkori kolera kezelésében.

 


Megelőzi a fertőzést


A mai herbalisták legalább olyan lelkesek, ha a bíbor kasvirágról van szó, mint régi társaik annak idején. Mint növényi antibiotikumot és immunrendszer-stimulálót ajánlják megfázás és influenza, hólyagfertőzés, mandulagyulladás esetén és más fertőzéses betegségekre.

A kasvirág az immunrendszer működésének fokozásával is megelőzheti a fertőzéseket. Mikor a betegségeket okozó mikroorganizmusok megjelennek a szervezetben, akkor a fehérvérsejtek makrofág fajtái megsemmisítik és elnyelik a támadókat. 

A kasvirág egyes hatóanyagai fokozzák a makrofág-falósejtek mikrobapusztító tevékenységét, valamint a szervezet védekezésében szintén nagy szerepet jelentő T-limfociták termelődését. Serkentik az interferon és az interleukin termelődését, a fehérvérsejtek képződését, és más nem specifikus immunstimuláns szerepük is van. A rákban szenvedő betegek kezelése során sugárterápiát is alkalmaznak. A sugárzás csökkenti a fehérvérsejtek számát, növelve ezzel a fertőzések kockázatát.

A tudomány igazolta a kasvirág hagyományos használatát a sebek kezelésében is. A növényben levő egyik vegyület a törött csontokat gyorsabb forradásra ösztökéli, az új szöveteket (fibroplaszt) létrehozó sejtek munkájának fokozásával.

A kasvirágkészítményeket emellett vágások, égések, pikkelysömör, ekcéma, nemi szervi herpesz és ajaksömör kezelésére lehet alkalmazni.

 

A kasvirág a fertőzést okozó vírusok, baktériumok, gombák sok fajtáját pusztítja el. Ezek a tények alátámasztják hagyományos felhasználását a sebgyógyításban és számos fertőző betegség: megfázás, influenza, mandulagyulladás, hörghurut kezelésében.

 

Gyógyító kivonat


Erre a célra és az immunrendszer erősítésére az alkoholos kivonat a leghatásosabb, mert hatóanyagai vízben kevésbé oldódnak. A herbalisták receptje szerint 100 gramm százalékos alkoholba tegyünk 10 gramm friss növényt.

Az egész növény gyógyerővel rendelkezik. Legcélszerűbb a teljesen kinyílt, friss virágot a hozzátartozó szárrésszel együtt levágni, pontosan úgy, mint a rózsát, ezzel segítjük a következő virág kifejlődését.
Ha járványok ütik fel a fejüket vagy ha hosszabb útra indulunk, megelőzés céljából napi 3x20 cseppet vegyünk be a kivonatból vízzel hígítva vagy egy csésze langyos gyümölcsteában. Amennyiben már a betegség első tünetei mutatkoznak, a kasvirágkivonatból egyszerre 50 cseppet kell bevenni, majd óránként még 10-10 cseppet 1-2 napon át.

Így megelőzhető a betegség kifejlődése, illetve megkönnyíthetjük a lezajlását és elkerülhetjük a szövődmények kialakulását.

Influenzajárványok idején, amikor már az egész család beteg, gondolhatunk erre a lehetőségre is. Az igazi influenza esetében, amelynek ismérvei, hogy világméreteket ölt, hosszú lefolyású és súlyos szövődményekkel járhat, az orvosi kezelés elengedhetetlen, a gyógynövényes terápiát legfeljebb kiegészítő kezelésként alkalmazhatjuk.

Torokgyulladás esetében ajánlatos a patikákban kapható bíborkasvirág- tinktúrát használni. A torokgyulladást általában vírusos vagy bakteriális fertőzés okozza. A nyelési fájdalmat kaparó érzés előzi meg, az ebben a korai szakaszban elkezdett bíborkasvirág-tinktúra használatával elkerülhetjük a tünetek súlyosbodását. Ebben az esetben a tinktúrát a nyelvünk alá helyezzük, ameddig bírjuk, ott tartjuk, majd lenyeljük. A kasvirág fertőtlenítő, egyben vírus- és baktériumölő hatású és segít megállítani a gennyképződést.

Jutavit Echinacea (Bíbor kasvirág) cseppek 50 ml Ár: 1250 Ft

Info
Article No.:
jv-93371
Opinions
Be the first to review this product!